Aronie-jablko 50%

Nové

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená, nebo šokově mražená okamžitě po vylisování. Složení: Aronie 50%, jablko 50%. Bez pasterizace. Chlazené spotřebujte do 14 dnů.

Chlazené rozvoz středa Praha. Mražené doručení čtvrtek INTIME. Objednávka nad 500 Kč doprava zdarma.

Rozvoz středa Praha
80 Kč vč. DPH 69,57 Kč bez DPH

Popis

Tento produkt je výsledkem speciální metody lisování. kde sladší jablečná šťáva vytáhne z Aronie tu správnou delikátní chuť a barvu a zároveň zdraví prospěšné látky a potlačí nepříjemnou trpkost. Z toho důvodu nabízíme tuto šťávu jako 50%. Tato šťáva je čirá a velice dobře pitelná. Velice doporučujeme pro zdravý pitný režim ředit vodou, hlavně pro děti, mimo jiné kvůli často deficitnímu jódu. Možno pít i samotné v menším množství, oblíbené namísto červeného vína.

Aronie neboli Černá jeřabina obsahuje velké množství antioxidantů, ovocné kyseliny, pektin, tanin, flavonoidy, vitamín P, karetenoidy, vitamín C, provitamín A, vitamíny skupiny B. Z minerálních látek draslík, vápník, hořčík, železo, měď, mangan, molybden, kobalt, jód, fluór a antokyanová barviva. Antokyany jsou látky nacházející se ve slupce aronie, jenž se vytvářejí spolu s tmavě modrými až černými pigmenty na ochranu plodu před slunečním zářením. Při měření síly absorpce volných kyslíkových radikálů, způsobujících stárnutí organismu, vykazuje Aronie jednu z nejvyšších doposud zaznamenaných hodnot. Biologicky je to nesmírně cenné ovoce a je vhodné i pro těhotné a kojící ženy. Plody obsahují až 400 mikrogramů jódu na 100g. U dětí má jód důležitou roli při rozvoji mozku, inteligence, prevenci zubního kazu a posílení imunitního systému. Plody aronie je vhodné doplnit vitamínem C (např. rakytníkem řešetlákovým).