Pampeliška list 100%

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená, nebo šokově mražená okamžitě po vylisování. Složení: Pampeliška list 100%. Bez pasterizace. Chlazené spotřebujte do 5 dnů.

Chlazené rozvoz středa Praha. Mražené doručení čtvrtek INTIME. Objednávka nad 500 Kč doprava zdarma.

Rozvoz středa Praha
180 Kč vč. DPH 156,52 Kč bez DPH

Popis

Pampeliška vypadá jako posel slunce na Zemi, její květy na jaře doslova rozsvítí donedávna holé louky, a přesto je zahrádkáři tolik zatracovaná. Přitom už její odborný název – smetánka lékařská – napovídá, že se jedná o léčivku. A to opravdu významnou.

Listy pampelišky jsou jsou na jaře bohatou zásobárnou vitamínů, minerálů a stopových prvků. Ukrývají v sobě hodně vitaminu A, B, C, D, dále betakaroten, křemík, draslík, vápník a železo. Mimochodem, železa zde najdeme dvakrát víc než v samotném špenátu.

Pampeliška působí příznivě na trávení, protože podporuje produkci žluči. Používá se i na léčení zánětlivých onemocnění žaludku. Pomáhá játrům a ledvinám plnit svou čisticí funkci. Je ale blahodárná také pro slinivku břišní. Protože snižuje hladinu krevního cukru, je vhodná pro osoby s cukrovkou. Snižuje také cholesterol v krvi a krevní tlak.

Podle nejnovějších výzkumů má pampeliška dokonce ještě daleko větší účinky, a to v onkologické léčbě......

Další info najdete v různých zdrojích na internetu