Meruňka-jablko

Nové

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená, nebo šokově mražená okamžitě po vylisování. Složení: jablko 80%, meruňka 20%. Bez pasterizace. Chlazené spotřebujte do 7 dnů.

Chlazené rozvoz středa a pátek, Praha a Rakovník. Mražené doručení čtvrtek INTIME. Objednávka nad 500 Kč doprava zdarma.
Rozvoz středa Praha
75 Kč vč. DPH 65,22 Kč bez DPH

Popis

Meruňky patří mezi symboly léta. Jejich krásná zlatavá slupka připomíná sluníčko a vůně je asi pro každého již od dětství spojená s prázdninami a volným časem. Tyto plody jsou ale nejen chutné, mají také velmi pozitivní účinky na naše zdraví. Řadí se vůbec k nejzdravějšímu ovoci – obsahují mnoho provitamínu A, vitamíny skupiny B, C, draslík, železo, bor, niacin, kyselinu listovou a pantotenovou. Meruňky mají prokazatelně omlazovací efekt, zpomalují stárnutí, posilují vlasy a nehty. Zlepšují náladu, odstraňují únavu a poruchy soustředění. Podporují imunitní systém buněk a chrání je před volnými radikály. Dále pomáhají odbourávat tuky, působí antistresově, urychlují průběh rekonvalescence, pomáhají při neurózách z nespavosti a zlepšují chuť k jídlu. Jídelníček kuřáků by měl obsahovat meruňky v hojném množství, neboť velmi pozitivně ovlivňují sliznici plic.