Kiwi-jablko

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: jablko 80%, kiwi 20%. Chlazené spotřebujte do 7 dnů.

Středa rozvoz Praha / Praha západ. Doprava zdarma nad 500 Kč. Čtvrtek ostatní ČR doručení GLS, doprava zdarma nad 1000 Kč.

Rozvoz středa Praha
75 Kč vč. DPH 65,22 Kč bez DPH

Parametry

Typ: Chlazená

Popis

Tato šťáva se připravuje z čerstvých, zralých plodů.

Kiwi je mimořádně bohaté na draslík, hořčík a železo. Obsahuje velké množství mědi, stopového prvku, který spolu s vitamínem C napomáhá vstřebávání železa ve střevech. Kiwi také obsahuje vitamín E s rovněž mimo jiné antioxadačními účinky. Je také bohatý na některé bílkoviny. Hlavní obsahové látky jsou karoten, vitamíny B1, B2, B3, vápník, fosfor, organické ovocné kyseliny, enzym actinidin a sekundární rostlinné látky. Kiwi pozitivně ovlivňuje krevní obraz, posiluje imunitní systém, přispívá k posílení pojivové tkáně, povzbuzuje činnost trávicí soustavy a udržuje pokožku déle mladou. Dále kiwi přispívá ke zdravé funkci svalů a k růstu kostí. Pomáhá k tvorbě kolagenu, hlavního proteinu pojivové tkáně, který je nezbytný při hojení ran. Oslabuje škodlivý vliv nejrůznějších toxických látek např. nitrosaminu, jenž pochází z uzeného masa. Hlavně v zimních měsících je kiwi výbornou prevencí chřipek a nachlazení.