Meloun

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: Meloun 100%. Chlazené spotřebujte do 5 dnů.

Středa rozvoz Praha / Praha západ. Doprava zdarma nad 500 Kč. Čtvrtek ostatní ČR doručení GLS, doprava zdarma nad 1000 Kč.

Výroba dle objednávek: úterý
45 Kč vč. DPH 39,13 Kč bez DPH

Popis

Osvěžující melounová šťáva v létě zažene žízeň díky obsahu organické vody s nižším obsahem cukru a v ní rozpuštěných minerálů a vitamínů. Je bohatá na vitamíny skupiny B, zejména na vitamín B6 – pyridoxin, potřebný pro syntézu bílkovin v těle, vitamín B3 – niacin, důležitý pro odkysličování organismu a nepostradatelnou kyselinu listovou, zejména pro těhotné a kojící ženy. Vyniká v obsahu minerálů jako je vápník, draslík, železo. Dále obsahuje velice zdraví prospěšný lykopen a betakaroten jako silné antioxidanty a citrulin, který je obsažený v bílé části pod slupkou melounu, jejíž část zůstává na melounu při lisování. Ten patří mezi neesenciální aminokyseliny, uvolňuje stěny tepen a může mít účinky srovnatelné s viagrou. Meloun je nízkokalorický, ale dokáže zasytit, proto je tato šťáva vhodná při různých dietách. Díky nízkému obsahu cukru se melounová šťáva doporučuje také diabetikům.