Mango-jablko

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: jablko 80%, mango 20%. Chlazené spotřebujte do 7 dnů.

Středa rozvoz Praha / Praha západ. Doprava zdarma nad 500 Kč. Čtvrtek ostatní ČR doručení GLS, doprava zdarma nad 1000 Kč.

Výroba dle objednávek: úterý
45 Kč vč. DPH 39,13 Kč bez DPH

Popis

Toto lahodné ovoce se sklízí v Brazilském deštném pralese až v plné zralosti. Mangovník se dožívá průměrně sta let a za tuto dobu stihne urodit až dva miliony kusů ovoce. Každý plod je mistrovským dílem přírody. Je výjimečný nejen svojí vůní a lahodnou chutí. Ze všech druhů ovoce má mango nejvyšší podíl vitaminu A. Obsahuje až 16 druhů karotenoidů důležitých pro jeho tvorbu. Tento vitamín je důležitý na obnovu epitelových tkání, jako např. pokožky a sliznic, jež vystýlají vnitřní orgány. Karotenoidy jsou účinné antioxidanty, protože neutralizují volné radikály zodpovědné za buněčné stárnutí. Také velké množství jiných antioxidantů obsažených v mangu (vitaminu C a E) přispívá ke kráse pleti a zpomaluje její stárnutí. Mango dále obsahuje stopové prvky např. hořčík, mangan, zinek a velké množství draslíku. V mangu bylo také identifikováno 41 aromatických substancí, díky nimž má toto ovoce svoji jedinečnou vůni.