Články

PET versus PLA

PET versus PLA

Přestože jsme s naší novinkou v podobě Bio lahví zatím sklidili převážně pozitivní reakce, občas se stává, že mnozí z Vás ještě neznají ty podstatné důvody, proč NE plastu a tečka. Bio "plast" je podstatně dražší a museli jsme jeho cenu trochu zvýhodnit, aby vůbec byla dostupná. Níže uvádíme pádné důvody, pro tuto volbu a také důvody, proč našim zákazníkům na farmářských trzích opětovně natočíme šťávy do PLA, zdravých lahví, nebo do skla za zvýhodněnou cenu, ale do PET lahví nikoliv:

číst více
KONEC DOBY PLASTOVÉ

KONEC DOBY PLASTOVÉ

S radostí Vám musíme oznámit, že dlouho očekávaná BIO lahev je konečně tu !!! A z té nám všem budou šťávy ještě více chutnat :-) Je 100% vyrobená z rostlin a neobsahuje žádné škodlivé látky, jako jsou změkčovadla v běžných plastech.

číst více
Abyste věděli něco více o našich šťávách..

Abyste věděli něco více o našich šťávách..

Snažíme se, aby se k Vám dostal co nejčerstvější produkt. Jsme tu pro ty z Vás, kteří nemají vždy čas na odšťavňování doma, jsme tu pro ty z Vás, kdo ocení náš široký sortiment druhů, které byste těžko sháněli kdekoliv na trhu. Jsme tu pro ty, kdo oceníte naší vytrvalou snahu nabídnout co nejvyšší kvalitu a v tomto směru jsme udělali technologicky vše pro to, abychom zabránili oxidaci našich šťáv v celém procesu, než si je budete moci vychutnat a pocítit jejich maximální hodnotu pro Vaše zdraví !

číst více
Pampelišková šťáva

Pampelišková šťáva

Pampeliška vypadá jako posel slunce na Zemi, její květy na jaře doslova rozsvítí donedávna holé louky, a přesto je zahrádkáři tolik zatracovaná. Přitom už její odborný název – smetánka lékařská – napovídá, že se jedná o léčivku. A to opravdu významnou. Mnozí zahrádkáři možná ani netuší, jak vzácnou věc vyhazují, když odstraňují pampelišky z trávníku. Pampeliškový med je vcelku známý, avšak o léčivých účincích listech a kořenu se tolik neví. Kořen pampelišky obsahuje například zdraví prospěšné hořčiny či inulin. Tato vláknina se dá použít jako náhrada cukru, její kalorická hodnota je totiž velmi nízká až nulová a nezvyšuje hladinu krevního cukru. Dalšími významnými látkami v kořenu pampelišky jsou například třísloviny, aminokyseliny, pryskyřice, silice nebo minerální látky, zejména měď, draslík a mangan. Listy pampelišky jsou zase bohaté na železo, dokonce více než špenát. Dále obsahují vitaminy C, A, D a B, betakaroten a z minerálních látek křemík, draslík a vápník.

číst více
Aronie / Černá jeřabina

Aronie / Černá jeřabina

Aronie je velmi známá pro svou natrpklou chuť a pozitivní účinky na náš organismus. Připravuje se ve formě kompotů, marmelád či džusů. Nejlepší cestou, jak do těla dostat všechny potřebné látky, které jsou v Aronii obsaženy, je však formou čerstvé šťávy. Aronie, která se také jinak nazývá Černá jeřabina, obsahuje velké množství antioxidantů, ovocné kyseliny, pektin, tanin, flavonoidy, vitamín P, karotenoidy, vitamín C, provitamín A a vitamíny skupiny B. Díky této bohaté zásobě vitamínů podporuje také naší imunitu a chrání tělo před nachlazením.

číst více
NEJHODNOTNĚJŠÍ DARY PŘÍRODY V RYZÍ PODOBĚ ZDE PRO VÁS !

NEJHODNOTNĚJŠÍ DARY PŘÍRODY V RYZÍ PODOBĚ ZDE PRO VÁS !

JAK JE TO S VAŠÍ IMUNITOU V TOMTO OBDOBÍ, ASI NIC MOC ? NEMÁTE DOST ENERGIE SAMI, NATOŽ JEŠTĚ NA ROZDÁVÁNÍ ? KUPUJETE DRAHÉ VITAMÍNY NEBO DOPLŇKY STRAVY ? NEBO NEDEJ BOŽE, CHODÍTE DO LÉKÁRNY NEBO DOKONCE K DOKTOROVI ? MÁME ZDE PRO VÁS PERFEKTNÍ A OSVĚDČENÉ ŘEŠENÍ !

číst více
Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový patří mezi tradiční léčivé rostliny čínské, indické i tibetské medicíny. Výsledky klinických výzkumů, kterým byl podrobován až v posledních deseti letech ukazují, že se jedná o mimořádně cenný přírodní zdroj širokého spektra vitamínů, minerálů, stopových prvků a dalších látek s příznivým efektem na lidský organismus. Rakytník řešetlákový je velmi typický svou kyselou a trpkou chutí. Za touto chutí však stojí mnoho účinných látek, které pomáhají léčit všelijaké neduhy a onemocnění. Šťáva z bobulí je opravdovým elixírem pro naše zdraví. Na co působí?

číst více
Acerola - vítěz soutěže

Acerola - vítěz soutěže

Děkujeme všem účastníkům soutěže a hlavně všem našim zákazníkům za trpělivost !! Velmi si ceníme toho, že jste skoro všichni hádali náš domácí Rakytník, jako nesilnější zdroj vitamínu C. Je to fantastická plodina nejen s obrovským obsahem vitamínu C, ale mnoha dalších cenných látek. Odpověď na naší soutěžní otázku je ale přeci jenom jiná: Naše šťáva s nejvyšším obsahem vitamínu C je ACEROLA-jablko. Tato šťáva s 10% obsahem Aceroly má v jednom litru 50 doporučených denních dávek vitamínu C. Díky čistě přírodnímu původu ale vůbec nevadí, když tuto dávku vypijete za den, zvláště když potřebujete zvýšit imunitu, je to zaručený způsob. Tato šťáva má velice světlé zbarvení díky silné antioxidační schopnosti tohoto vitamínu.

číst více
Aronie

Aronie

Bobule, které na první pohled vypadají jen jako obyčejný ptačí zob nebo černé jeřabiny, v sobě skrývají poklad. Keř aronie je během roku nenápadný, listy jsou jednoduché, plody ještě nenarostly. Až na podzim ukáže temnoplodec, jak se mu česky také říká, svou sílu a krásu. Listy se zbarvují do výrazného oranžovorudého odstínu, díky kterému se keř stává oblíbenou rostlinou okrasných zahrad. Lidově je také nazýván černým jeřábem, kterému je svými plody skutečně podobný.

číst více
Rakytník

Rakytník

U nás pěstované plody rakytníku řešetlákového v bio kvalitě jsou mimořádným přírodním koncentrátem řady vitamínů ve vyváženém poměru. Kromě B skupiny, kyseliny listové, flavonoidů a řady minerálů, v něm najdeme i v tuku rozpustné vitamíny A, E a dokonce i D a K, jejichž výskyt je v rostlinné říši velmi neobvyklý. Vzácný olej obsažený i ve šťávě obsahuje 67% omega 6 a 22% omega 9 nenasycených mastných kyselin. Rakytník je rovněž našim nejsilnějším přírodním zdrojem vitamínu C, jehož doporučenou denní dávku pokryje pouze 10 bobulek. Čerstvá nepasterovaná šťáva z rakytníku si zachovává všechny zmíněné zdraví prospěšné látky a vitamíny. Napomáhá detoxikaci, brání tvorbě volných radikálů, výrazně stimuluje imunitní systém, podporuje regeneraci tkání..

číst více