Rakytníkové máslo 100%

Máslo ze 100% čerstvě lisovaného rakytníku. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Baleno v kulaté krabičce z PLA (bez plastu) Složení: Rakytník 100% (olej+jemná dužnina) Chlazené spotřebujte do 7 dnů.

Rakytníkové máslo 100%, 100g

Rakytníkové máslo 100%
Velikost balení: 100g
Výroba dle objednávek: úterý
50 Kč vč. DPH 43,48 Kč bez DPH

Parametry

Velikost balení: 100g

Popis

Rakytníkové máslo vyrábíme speciální technologií lisování tlakem za studena, kde vzniká odděleně od čerstvé šťávy a vlákniny tento vysoce hodnotný produkt, zejména obsahem samotného rakytníkového oleje a vitamínů rozpustných v tucích. Tento olej je vylisován nejen z dužniny a slupek rakytníkových bobulí, ale i z jeho semínek, díky jejich preciznímu rozmělnění.

Tento produkt má konzistenci držící tvar a je třeba jej uchovávat v chladu. Je vhodný např. do pomazánek, nebo jen tak na chleba, možno osladit medem. Nemá výrazně kyselou chuť, tak jako 100% šťáva, ale příjemně máslovou.

V lidovém léčitelství Sibiře, Mongolska i některých oblastí Číny byl rakytník znám již v dávné minulosti. Užíval se při léčbě plicních, zažívacích, jaterních i kloubních onemocnění, pomáhal při zahlenění i zánětech plic, hojil sliznice, vředy žaludku i dvanáctníku, reguloval krevní oběh, urychloval proces hojení ran, stimuloval regenerační procesy a měl pozitivní vliv na choroby jater.

V tibetské tradiční medicíně patří mezi vysoce efektivní regenerační prostředek, který se používá i při kardiovaskulárních chorobách a intoxikacích.


Ostatně klinické výzkumy z posledních let mimo jiné prokázaly, že plody rakytníku a jejich šťáva ovlivňuje funkci žaludku, sleziny a dvanáctníku, zlepšuje vylučování trávicích enzymů a žluči, ale také tvorbu krve a je antimikrobiálně aktivní. Zvyšuje rezistenci vůči infekci, zlepšuje kvalitu hemoglobinu i fosfolipidů. Bylo prokázáno, že při infekční hepatitidě se vlivem rakytníkové šťávy zmenšuje intenzita dystrofických a nekrotických procesů v jaterních buňkách.

Rakytníková šťáva se používá při všech druzích nachlazení, chřipkách, angínách, bolestech hlavy, při nemocích pohlavního ústrojí i zánětu močových cest, ale také při stresu, pracovní i sportovní zátěži, při nedostatku vitaminů a minerálů, hlavně na jaře a v zimě.
Dále jako podpůrný prostředek při snížené kyselosti žaludečních šťáv, hypokinezi žaludku a střev i při zácpě způsobené ochablostí zažívací soustavy. Používá se při extrémních pracovních podmínkách, pro řidiče, těžce pracující a sportovce, ale i dětem, neboť zvyšuje dlouhodobě výkonnost, při učení zlepšuje paměť a koncentraci myšlení.

V rakytníku najdeme vysoký obsah vitamínů skupiny B, kyseliny listové, flavonoidů a řady minerálů, ale i v tuku rozpustné vitamíny A, E a dokonce i D a K, jejichž výskyt je v rostlinné říši velmi neobvyklý. Vzácný olej obsažený i ve šťávě obsahuje 67% omega 6 a 22% omega 9 nenasycených mastných kyselin. Mimořádná síla rakytníku je dána taktéž díky mimořádně vysokému obsahu přírodního vitamínu C, jehož doporučenou denní dávku pokryje pouze 10 bobulek !

Fresh-juices Vám zde představuje mimořádně kvalitní, čerstvě lisovanou šťávu z rakytníku řešetlákového pěstovaného u nás a to bez pesterizace nebo jakékoliv jiné úpravy, což ji činí unikátním produktem v dnešní době. Velice doporučujeme.