Pampeliška list 100%

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: Pampeliška list 100%. Chlazené spotřebujte do 5 dnů.

Středa rozvoz Praha / Praha západ. Doprava zdarma nad 500 Kč. Čtvrtek ostatní ČR doručení GLS, doprava zdarma nad 1000 Kč.

Výroba dle objednávek: úterý
150 Kč vč. DPH 130,43 Kč bez DPH

Popis

Pampeliška vypadá jako posel slunce na Zemi, její květy na jaře doslova rozsvítí donedávna holé louky, a přesto je zahrádkáři tolik zatracovaná. Přitom už její odborný název – smetánka lékařská – napovídá, že se jedná o léčivku. A to opravdu významnou.

Listy pampelišky jsou jsou na jaře bohatou zásobárnou vitamínů, minerálů a stopových prvků. Ukrývají v sobě hodně vitaminu A, B, C, D, dále betakaroten, křemík, draslík, vápník a železo. Mimochodem, železa zde najdeme dvakrát víc než v samotném špenátu.

Pampeliška působí příznivě na trávení, protože podporuje produkci žluči. Používá se i na léčení zánětlivých onemocnění žaludku. Pomáhá játrům a ledvinám plnit svou čisticí funkci. Je ale blahodárná také pro slinivku břišní. Protože snižuje hladinu krevního cukru, je vhodná pro osoby s cukrovkou. Snižuje také cholesterol v krvi a krevní tlak.

Podle nejnovějších výzkumů má pampeliška dokonce ještě daleko větší účinky, a to v onkologické léčbě......

Další info najdete v různých zdrojích na internetu