Aronie / Černá jeřabina

2. 2. 2016

Aronie / Černá jeřabina
Aronie je velmi známá pro svou natrpklou chuť a pozitivní účinky na náš organismus. Připravuje se ve formě kompotů, marmelád či džusů. Nejlepší cestou, jak do těla dostat všechny potřebné látky, které jsou v Aronii obsaženy, je však formou čerstvé šťávy.

Aronie, která se také jinak nazývá Černá jeřabina, obsahuje velké množství antioxidantů, ovocné kyseliny, pektin, tanin, flavonoidy, vitamín P, karotenoidy, vitamín C, provitamín A a vitamíny skupiny B. Díky této bohaté zásobě vitamínů podporuje také naší imunitu a chrání tělo před nachlazením.

Aronie je velmi bohatá také na minerální látky jakou jsou například vápník, draslík, železo, měď, hořčík, mangan, molybden, kobalt, jód, fluór a antokyanová barviva. Antokyany se nacházejí ve slupce aronie a jsou to látky, které vytvářejí spolu s tmavě modrými až černými pigmenty ochranu plodu proti slunečnímu záření.

Plody Aronie absorbují volné kyslíkové radikály, které způsobují stárnutí organismu a jsou zároveň jedny z nejsilnějších plodin s touto vlastností. Toto cenné ovoce je vhodné jak pro děti, tak pro kojící i těhotné ženy.

Obsah jódu činí až 400 mikrogramů na 100g.

U dětí pomáhá jód rozvíjet mozek, inteligenci a prevenci zubního kazu. Také podporuje imunitní systém a je skvělou prevencí proti civilizačním chorobám. 

Aronie neboli Černá jeřabina se dá zpracovat jako kompot, džem, likér nebo usušit a použít při vaření či do müsli. Nejúčinnější variantou, jak dostat z Aronie všechny prospěšné látky, je čerstvě lisovaná šťáva. 

Dobrou zprávou je, že nemusíte nikde v přírodě hledat zralé plody, ale čerstvou šťávu si můžete objednat z pohodlí domova. Aroniová šťáva je bez pasterizace a dnes často používané paskalizace. Vychutnat si ji můžete v kombinaci s jablečnou šťávou nebo jako 100% šťávu z Aronie, která je chlazená či šokově mrazená ihned po vylisování.

Další články
Vstoupit do e-shopu