ARONIOVÁ ŠŤÁVA ČERSTVÁ 50%

Nové

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: Aronie 50%, jablko 50%. Chlazené spotřebujte do 14 dnů.

Sobota rozvoz Praha. Doprava nad 500 Kč zdarma. Úterý celá ČR doručení DPD termobalení, doprava nad 1000 Kč zdarma.

Výroba dle objednávek: úterý
75 Kč vč. DPH

Popis

Tento produkt je výsledkem speciální metody lisování, kde sladší jablečná šťáva vytáhne z Aronie tu správnou delikátní chuť a barvu a zároveň zdraví prospěšné látky a potlačí nepříjemnou trpkost. Z toho důvodu nabízíme tuto šťávu jako 50%. Tato šťáva je čirá a velice dobře pitelná. Velice doporučujeme pro zdravý pitný režim ředit vodou, hlavně pro děti, mimo jiné kvůli často deficitnímu jódu. Možno pít i samotné v menším množství, oblíbené namísto červeného vína.

Aronie neboli Černá jeřabina obsahuje velké množství antioxidantů, ovocné kyseliny, pektin, tanin, flavonoidy, vitamín P, karetenoidy, vitamín C, provitamín A, vitamíny skupiny B. Z minerálních látek draslík, vápník, hořčík, železo, měď, mangan, molybden, kobalt, jód, fluór a antokyanová barviva. Antokyany jsou látky nacházející se ve slupce aronie, jenž se vytvářejí spolu s tmavě modrými až černými pigmenty na ochranu plodu před slunečním zářením. Při měření síly absorpce volných kyslíkových radikálů, způsobujících stárnutí organismu, vykazuje Aronie jednu z nejvyšších doposud zaznamenaných hodnot. Biologicky je to nesmírně cenné ovoce a je vhodné i pro těhotné a kojící ženy. Plody obsahují až 400 mikrogramů jódu na 100g. U dětí má jód důležitou roli při rozvoji mozku, inteligence, prevenci zubního kazu a posílení imunitního systému. Plody aronie je vhodné doplnit vitamínem C (např. rakytníkem řešetlákovým).