ARONIOVÁ ŠŤÁVA ČERSTVÁ 50%

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: Aronie 50%, jablko 50%. Chlazené spotřebujte do 14 dnů.

Sobota rozvoz Praha. Doprava nad 500 Kč zdarma. Úterý celá ČR doručení DPD termobalení, doprava nad 1000 Kč zdarma.

Výroba dle objednávek.
75 Kč vč. DPH

Popis

Tento produkt je výsledkem speciální metody lisování, kde sladší jablečná šťáva vytáhne z Aronie tu správnou delikátní chuť a barvu a zároveň zdraví prospěšné látky a potlačí nepříjemnou trpkost. Z toho důvodu nabízíme tuto šťávu jako 50%. Tato šťáva je čirá a velice dobře pitelná. Velice doporučujeme pro zdravý pitný režim ředit vodou, hlavně pro děti, mimo jiné kvůli často deficitnímu jódu. Možno pít i samotné v menším množství, oblíbené namísto červeného vína.

Aronie neboli Černá jeřabina obsahuje velké množství antioxidantů, ovocné kyseliny, pektin, tanin, flavonoidy, vitamín P, karetenoidy, vitamín C, provitamín A, vitamíny skupiny B. Z minerálních látek draslík, vápník, hořčík, železo, měď, mangan, molybden, kobalt, jód, fluór a antokyanová barviva. Antokyany jsou látky nacházející se ve slupce aronie, jenž se vytvářejí spolu s tmavě modrými až černými pigmenty na ochranu plodu před slunečním zářením. Při měření síly absorpce volných kyslíkových radikálů, způsobujících stárnutí organismu, vykazuje Aronie jednu z nejvyšších doposud zaznamenaných hodnot. Biologicky je to nesmírně cenné ovoce a je vhodné i pro těhotné a kojící ženy. Plody obsahují až 400 mikrogramů jódu na 100g. U dětí má jód důležitou roli při rozvoji mozku, inteligence, prevenci zubního kazu a posílení imunitního systému. Plody aronie je vhodné doplnit vitamínem C (např. rakytníkem řešetlákovým).