Višeň 100%

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: višně 100%. Chlazené spotřebujte do 7 dnů.

Středa rozvoz Praha / Praha západ. Doprava zdarma nad 500 Kč. Čtvrtek ostatní ČR doručení GLS, doprava zdarma nad 1000 Kč.

Výroba dle objednávek: úterý
75 Kč vč. DPH 65,22 Kč bez DPH

Popis

100% šťáva z čerstvě sklizených višní, čirá, bez dužniny.

Višně obsahují velké množství vitamínu C, B1, B2, B6, P, vápník, železo, draslík, hořčík, fosfor, mangan, zinek, měď, křemík a také jód. Višně jsou jednou z mála potravin, která přirozeně obsahuje melatonin, chemickou látku regulující biologický denní rytmus těla a spánkový režim. Melatonin je v těle produkován ve spánku pouze při úplné tmě. Sklenička višňové šťávy před spaním proto podpoří dobrý spánek. Višně posilují imunitní systém, povzbuzují chuť k jídlu. Mají kvůli dostatku draslíku i odtučňovací účinky. V lidovém léčitelství jsou používány pro své pročišťující schopnosti, vyměšování žaludečních šťáv a moči. Mají příznivý vliv na bolest páteře. Ve višních se vyskytují také látky podobné barvivům – antokyany, mající blahodárné účinky na cévy, které chrání před poškozením. Konzumace už jen několika višní denně působí regulačně na hladinu kyseliny močové v těle.