Rakytníkové výlisky sušené

Akce

100% výlisky z Rakytníku, šetrně sušené. Složení: Rakytník 100% sušené výlisky Minimální trvanlivost: 12 měsíců

Sobota rozvoz Praha. Doprava nad 500 Kč zdarma. Úterý celá ČR doručení DPD termobalení, doprava nad 1000 Kč zdarma.

Výroba dle objednávek.
90 Kč vč. DPH

Popis

Sušené výlisky z rakytníku jsou vhodné na výrobu Rakytníkového oleje macerací, případně do čajových směsí, lze přidávat do pomazánek, jogurtu i do pečiva a do krmiv zvířatům.

V lidovém léčitelství Sibiře, Mongolska i některých oblastí Číny byl rakytník znám již v dávné minulosti. Užíval se při léčbě plicních, zažívacích, jaterních i kloubních onemocnění, pomáhal při zahlenění i zánětech plic, hojil sliznice, vředy žaludku i dvanáctníku, reguloval krevní oběh, urychloval proces hojení ran, stimuloval regenerační procesy a měl pozitivní vliv na choroby jater.

V tibetské tradiční medicíně patří mezi vysoce efektivní regenerační prostředek, který se používá i při kardiovaskulárních chorobách a intoxikacích.


Ostatně klinické výzkumy z posledních let mimo jiné prokázaly, že plody rakytníku a jejich šťáva ovlivňuje funkci žaludku, sleziny a dvanáctníku, zlepšuje vylučování trávicích enzymů a žluči, ale také tvorbu krve a je antimikrobiálně aktivní. Zvyšuje rezistenci vůči infekci, zlepšuje kvalitu hemoglobinu i fosfolipidů. Bylo prokázáno, že při infekční hepatitidě se vlivem rakytníkové šťávy zmenšuje intenzita dystrofických a nekrotických procesů v jaterních buňkách.

Rakytníková šťáva se používá při všech druzích nachlazení, chřipkách, angínách, bolestech hlavy, při nemocích pohlavního ústrojí i zánětu močových cest, ale také při stresu, pracovní i sportovní zátěži, při nedostatku vitaminů a minerálů, hlavně na jaře a v zimě.
Dále jako podpůrný prostředek při snížené kyselosti žaludečních šťáv, hypokinezi žaludku a střev i při zácpě způsobené ochablostí zažívací soustavy. Používá se při extrémních pracovních podmínkách, pro řidiče, těžce pracující a sportovce, ale i dětem, neboť zvyšuje dlouhodobě výkonnost, při učení zlepšuje paměť a koncentraci myšlení.

V rakytníku najdeme vysoký obsah vitamínů skupiny B, kyseliny listové, flavonoidů a řady minerálů, ale i v tuku rozpustné vitamíny A, E a dokonce i D a K, jejichž výskyt je v rostlinné říši velmi neobvyklý. Vzácný olej obsažený i ve šťávě obsahuje 67% omega 6 a 22% omega 9 nenasycených mastných kyselin. Mimořádná síla rakytníku je dána taktéž díky mimořádně vysokému obsahu přírodního vitamínu C, jehož doporučenou denní dávku pokryje pouze 10 bobulek !

Fresh-juices Vám zde představuje mimořádně kvalitní, čerstvě lisovanou šťávu z rakytníku řešetlákového pěstovaného u nás a to bez pesterizace nebo jakékoliv jiné úpravy, což ji činí unikátním produktem v dnešní době. Velice doporučujeme.