GREPOVÁ ŠŤÁVA ČERSTVÁ

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: Grapefruit 50%, jablko 50%. Chlazené spotřebujte do 7 dnů.

Středa rozvoz Praha / Praha západ. Doprava zdarma nad 500 Kč. Čtvrtek ostatní ČR doručení DPD, doprava zdarma nad 1000 Kč.

Výroba dle objednávek: úterý
45 Kč vč. DPH 39,13 Kč bez DPH

Popis

Grapefruity pomáhají chránit stěny cév před ukládáním cholesterolu a jejich následným vápenatěním, které vede k rozvoji arteriosklerózy. Díky absenci sodíku a tuků a pro vysoký obsah draslíku jsou grapefruity velmi vhodné při léčbě srdečních chorob.

Grapefruity mají diuretický účinek, který je žádoucí při snižování krevního tlaku.

Grapefruity pomáhají při nadbytku kyseliny močové v jakékoliv formě: dna, dnová artritida, ledvinové kameny atd. Chce-li si člověk „pročistit krev“, a tím stimulovat detoxikační schopnosti organismu (zejména jater), může každé ráno nalačno vypít sklenici grapefruitové šťávy.

Díky obsahu vitaminu C a flavonoidů grapefruity stejně jako pomeranče posilňují imunitní systém. Pro své pročišťující a detoxikační vlastnosti jsou výborným doplňkem redukčních diet. Flavonoidy zlepšují proudění krve a mají antioxidační a antikarcinogenní účinek.

Růžový grapefruit je dobrým zdrojem betakarotenu, který se v těle přeměňuje na vitamin A. Limonoidy jsou terpenoidy a tvoří základ citrusových plodů. Grapefruity jsou bohaté hlavně na jeden z nich, limonen, který dává ovoci hořkou chuť a má silné antikarcinogenní účinky.