Maracuja-jablko

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: jablko 90%, maracuja 10%. Chlazené spotřebujte do 7 dnů.

Středa rozvoz Praha / Praha západ. Doprava zdarma nad 500 Kč. Čtvrtek ostatní ČR doručení GLS, doprava zdarma nad 1000 Kč.

 

 

Výroba dle objednávek: úterý
45 Kč vč. DPH 39,13 Kč bez DPH

Popis

Pokud bychom chtěli hledat opravdu výtečný příklad exotického ovoce, jistě by jím byla právě maracuja. A to především proto, že exoticky nejen vypadá, ale také chutná. Tato pochází z Amazonského pralesa v Brazílii a sklízí se až když je úplně zralá. Její plody jsou velmi aromatické a mají kyselou chuť. Maracuja má nejvíce železa ze všech druhů ovoce. Je bohatá na hořčík, vápník, fosfor a draslík. Obsahuje provitamin A, vitamin B2, B6, E a C, ale i niacin a kyselinu listovou. Příjemná vůně maracuji je výsledkem kombinace více než stovky biologických látek, z nichž některé mají sedativní účinek. Šťáva z maracuji osvěží, stimuluje trávicí soustavu a nejvýrazněji pomáhá při anémii díky vysokému obsahu železa, ale i vitaminu C, který ulehčuje vstřebávání tohoto minerálu.