POMERANČOVÁ ŠŤÁVA ČERSTVÁ 100%

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: pomeranč 100%. Chlazené spotřebujte do 3 dnů.

Sobota rozvoz Praha. Doprava nad 500 Kč zdarma. Úterý celá ČR doručení DPD termobalení, doprava nad 1000 Kč zdarma.

Výroba dle objednávek: úterý
55 Kč vč. DPH

Popis

Čerstvá pomerančová šťáva 100%.

 

 

Čerstvá pomerančová šťáva vydrží mnohem déle v kombinaci s jablkem. Chlazená bez přístupu vzduchu 7 dní bez známek hořknutí, jak bývá u 100% pomeranče obvyklé..

Pomeranč jako přirozená potravina je lepším zdrojem vitaminu C než kterýkoliv farmaceutický přípravek. Dnes víme, že kromě vitaminu C pomeranče obsahují téměř 170 fytochemikálií, které umocňují a doplňují jeho působení v organismu. Toto vše, spolu s pocitem duševní pohody, který navozuje jeho konzumace, vyvolává mnohem silnější zdravotní účinky, než by se očekávalo od 53 mg/100 g vitaminu C. I přes tvrzení zastánců farmaceutické chemie vitamin C z pomeranče je pro organismus mnohem přijatelnější než z kteréhokoliv chemického přípravku. Vitamin C a jiné fytochemikálie ve všech citrusových plodech mají protirakovinný účinek. Mnohé studie prokázaly, že konzumace nejméně jednoho pomeranče nebo jiného citrusového plodu denně chrání organismus před vznikem různých druhů rakoviny a má blahodárný vliv na pacienty, u nichž byla tato nemoc již diagnostikována.

Flavonoidy z pomeranče spolu s vitaminem C zpomalují tvorbu destičkové zátky, ředí krev a zlepšují její cirkulaci, což je důležité zejména pro mozek a srdce.

Pomeranče obsahují i čtyři vysoce účinné antioxidanty, které vzájemně posilují svůj účinek: vitamin C, kvercetin (žluté přírodní barvivo), provitamin A a kyselinu listovou. Díky tomu mají silný antioxidační vliv na všechny buňky organismu, čímž částečně zabraňují vzniku arteriosklerózy a brzdí proces stárnutí. Dále bylo zjištěno, že vysoké dávky vitaminu C (1 g denně po dobu 6 týdnů) snižují krevní tlak.