BRUSINKOVÁ ŠŤÁVA ČERSTVÁ

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: jablko 90%, divoké brusinky 10%. Chlazené spotřebujte do 10 dnů.

Středa rozvoz Praha / Praha západ. Doprava zdarma nad 500 Kč. Čtvrtek ostatní ČR doručení DPD, doprava zdarma nad 1000 Kč.

Výroba dle objednávek: úterý
45 Kč vč. DPH 39,13 Kč bez DPH

Popis

Už před 300 lety užívali Indiáni brusinky k hojení ran a zmírňování bolestí. Malé bobule brusinek v sobě mají vysoký obsah vitamínu C. Dále obsahují látku proantokyanid, která zabraňuje usazování bakterií na sliznicích. Vitamín A, který je v brusinkách hojně zastoupen, je důležitý pro tvorbu očního pigmentu. Vitamín E je nejdůležitějším antioxidantem, který chrání buňky před oxidačním stresem a volnými radikály. Dále v brusinkách najdeme vitamín K, hořčík, sodík, mangan, fosfor a draslík. Mají také vysoký podíl antioxidantů, ochraňují tak buňky před stárnutím. Dalším přínosem může být omezení tvorby zubního kazu. Doporučujeme diabetikům, těhotným a kojícím ženám. Kvůli obsahu kyseliny šťavelové se brusinky nedoporučují lidem s ledvinovou dietou, ovšem v případě syrové šťávy si tělo lépe poradí. Zajímavý je u brusinek vysoký obsah přírodní kyseliny benzoové, která působí jako konzervační prostředek, díky kterému tato šťáva vydrží delší dobu v lednici i bez pasterizace.