JAHODOVÁ ŠŤÁVA ČERSTVÁ

Čerstvě lisovaná šťáva chlazená. Lisováno šetrnou technologií bez vysokých otáček. Bez pasterizace, paskalizace a jiných úprav. Složení: jablko 80%, jahoda 20%. Chlazené spotřebujte do 7 dnů.

Středa rozvoz Praha / Praha západ. Doprava zdarma nad 500 Kč. Čtvrtek ostatní ČR doručení DPD, doprava zdarma nad 1000 Kč.

Výroba dle objednávek: úterý
45 Kč vč. DPH 39,13 Kč bez DPH

Popis

Jahody obsahují mnoho vitaminů a zdraví prospěšných látek jako jsou antioxidanty, které chrání buňky v těle a brání jejich poškozování. Obsahují vitamin C a ve velkém množství vitamin K. Dále riboflavin, vitamin A, E, vitaminy B5 a B6, karotenoidy, kyselinu listovou. Jsou bohatým zdrojem minerálních látek, zejména železa, draslíku, fosforu, hořčíku, zinku, síry a vápníku, také stopové prvky jako mangan, měď, kobalt, bór, fluór, molybden a chrom. Jahody obsahují i organické kyseliny – citrónovou, chininovou, jablečnou, silicylovou a další, které jim dodávají specifickou chuť a vůni. Slouží v trávicím traktu jako dezinfekce a zvyšuje se tak vstřebávání železa z potravy. Jahody patří k nejsilnějším potravinovým antioxidantům. Přispívají k pročištění celého organismu a podpoují metabolismus.